ako sa robí test pri predlžovaní rias | ripsmed24.ee

Ako sa robí test na alergiu na lepidlá pre 3D mihalnice

Aby ste minimalizovali riziko možných komplikácií, nechajte si pred 3D predlžovaním mihalníc urobiť test na prípadné alergické reakcie na lepidlo. Pokiaľ vám lash štylistka nebude chcieť urobiť takýto test, rýchlo utekajte. Vyhnete sa mnohým problémom.

3D predlžovanie mihalníc sa čoraz viac teší veľkej popularite. Veľa žien 3D mihalnice malo, má alebo chce mať. Ak sa rozhodnete pre 3D predlžovanie mihalníc trvajte na vykonaní testu na prípadné alergie na lepidlo, ktorým vám bude lash štylistka predlžovať mihalnice.

lepidlá na 3d predlžovanie mihalníc | lashoutpro.com

Odporúčame to najmä v prípade, ak si dávate 3D mihalnice predlžovať prvý raz. Rovnako dôležité je urobiť tento test aj vtedy, ak ste zmenili kozmetický salón alebo lash štylistku. Ak chodíte stále do rovnakého salónu, profesionálna lash štylistka by mala tento test vykonať vždy, keď mení značku alebo druh lepidla na 3D predlžovanie mihalníc. Kvalifikovaná a odborne vyškolená lash štylistka NIKDY nevynechá testovanie znášanlivosti lepidla.

Ako sa robí test na alergiu na lepidlá pre 3D mihalnice

Najjednoduchší a najšetrnejší spôsob testovania je nalepiť na vonkajší kútik oboch očí jednu alebo dve umelé 3D mihalnice. Mihalnice by mali byť v rovnakej dĺžke ako sú prirodzené mihalnice, aby nepôsobili rušivo a boli čo najmenej nenápadné.

Niektoré lash štylistky, ktoré sa snažia ušetriť 3D mihalnice, robia test tak, že maličké množstvo lepidla kvapnú na prirodzené mihalnice. Určite aj toto je lepšie, ako žiadne testovanie.

Ak sa do 24 hodín (prípadne do 48 hodín) neprejaví žiadna alergická reakcia, 3D predlžovaniu mihalníc nič nebráni.

test lepidla na 3D riasy | www.modelinia.com

V zahraničí je rozšírené testovanie lepidla priamo na kožu, tzv. patch test – lepidlo sa kvapne na pokožku a prelepí náplasťou. Najnovšie sa však takéto testovanie neodporúča, pretože 99% testov dopadne pozitívne. Lepidlo totiž nie je určené na priamy kontakt s kožou. Výrobcovia lepidiel na 3D predlžovanie mihalníc varujú priamo na obale lepidla, že pri kontakte s pokožkou môže spôsobiť popáleniny.

Pri správnom 3D predlžovaní mihalníc sa totiž nikdy lepidlo nedotýka kože! Alergie bývajú zväčša na výpary z lepidla, ktoré dráždia oči a sliznice.

V profesionálnych salónoch už nie je ničím výnimočných, že ak si nedáte urobiť test na znášanlivosť lepidla, mihalnice vám nepredĺžia, prípadne predĺžia, ale len na vlastné riziko. Budete musieť podpísať prehlásenie, že ste testovanie odmietli a tak budete znášať aj prípadné zdravotné riziko. Tak sa najmä renomované salóny chránia pred prípadnou žalobou a nutnosťou platiť tučné odškodné.

Máte skúsenosti s 3D predlžovaním mihalníc? Ponúkla Vám lash štylistka test na alergiu na lepidlo pre 3D predlžovanie mihalníc? Prijali by ste takéto testovanie lepidla alebo je to výmysel ”pre padavky”?

16 komentárov na Ako sa robí test na alergiu na lepidlá pre 3D mihalnice

 1. mne test pri predlzovani nerobila ani neponukla. trocha ma palili oci ale preslo to. asi keby ma palili oci pri testovani tak by som si riasy nedala predlzit. mozno preto to kozmeticky nerobia.

 2. Predlžujem mihalnice a priznám sa, že som nikomu takýto test na alergiu nerobila skôr, než som si prečítala tento článok. Pri školení nám totiž nič také neopovedali. Len sa spomínalo, že niekto može byť alergický a to bolo všetko.
  Takže, ďakujem za článok, lebo vďaka nemu som začala svoje klientky testovať. Zatiaľ som sa stretla len s pozitívnym ohlasom. Ani jedna testovanie nedmietla.

  • Michaela, môžem sa opýtať, či za to testovanie niečo účtujete? Lebo ja som sa bola pýtať v jednom kozmetickom salóne u nás v Nitre a tam mi pani povedala, že mi test urobí, ale musím si zaplatiť 5€.

  • Michaela, ake pouzivate lepidlo?

 3. kozmeticka mi nerobila ziadne testy a je to v pohode. nic mi neni a nove riasy sú super

 4. Naozaj kvalitné atestované lepidlo, ktoré, ale vo veľkosti 15 ml stojí okolo 100 Eur je v 99% prípadov bezpečné a bez alerigickej reakcie. A bohužiaľ máloktorá mihalničiarka je ochotná takto pchať prachy do materiálu a šetrí, takže kúpi lepidlo za 20 Eur aby ušetrila a viac zarobila, ale už ju nezaujíma, že kúpila lepidlo v podstate rizikové. Ja sa pohybujem medzi mihalničiarkami a za dva roky som u nás nepočula jedinú sťažnosť na reakciu na lepidlo. Ale je pravda, že veľa dievčat príde na opravu so zničenými mihalnicami práve od tých šetrivých mŕch. Avšak aj tak to chce po celú dobu užívať napr. uplne obyčajný BIOSIL, ktorý by Vám mihalničiarka mala odporučiť. 3D mihalnice nie sú lacná záležitosť z dôvodu poctivého, kvalitného, atestovaného a bohužiaľ drahého materialu. A je smutné, že väčšina v úvodzovkách mihalničiarok šetrí na materiály a vôbec si neuvedomujú, že pracujú v oblasti očí.
  Ospravedlňujem, sa za dlhý príspevok, ale tieto slečny/pani ma desne rozčuľujú, pretože ničia meno poctivým salónom a mihalničiarkam len aby čo najviac vyryžovali.

 5. Asi po pol roku, kedy som si nechávala pravidelne predlžovať riasy, ma začali svrbieť viečka. Po ďalšej aplikácii už mi opuchly celé oči, že som ich ani neotvorila. Následne som sa dopracovala k tomu, že nemôžem byť ani v salóne, kde sa riasy aplikujú. Nikdy som nebola na nič alergická, preto sa domnievam, že podobné riziko hrozí viacerým ženám. Uzdravenie očí mi trvalo dva mesiace a ešte tak pol roka, než sa spamätala oslabená pokožka viečok. Riasy boli zo známeho značkového salónu.
  Dievčatá pozor, oči máte len jedny.

  • Táto alergia sa nemusí prejaviť hneď, ale môže sa vypestovať postupom času. Tj. predĺžené riasy môžete nosiť aj roky a to úplne bez problémov az ničoho nič sa objaví alergická reakcia, ako opuchnutie viečok, svrbenie, apod. Požadujte aplikáciu rias hypoalergénnym adhezívom a ak ani to nepomôže, sú pre Vás predĺžené riasy navždy tabu.

 6. Po piatich mesiacoch sa u mňa prejavila alergia na 3d riasy. Kozmetička netušila čo má robiť. Po čase zistila, že sa má meniť po troch mesiacoch lepidlo, tak objednala iné. Skúsila som dve, ale alergia, ako sa raz prejavila, už nebolo cesty späť. Išla som na očné a verdikt znel – zložiť a už neskúšať znova. Akonáhle sa raz alergia prejaví, nezbavíte sa jej. Som bez rias od minulého piatka a je to dosť hrozné. Kiež by niekto prišiel s doboru správou, že snáď za nejaký čas môžem skúsiť riasy znova skúsiť …

  • ahoj, zdravim vsetkých, spravne sa ma po 3 ci 4 mesiacoch prestriedat lepidlo, aby sa nevypestovala alergia na to lepidlo. nech pouzije iny druh lepidla, napríklad také co sa menej vyparouje urcené pre citlive oci na tri, styri donplnenia a potom zas to povodne a bude po probleme

 7. Ahoj, na predĺženie rias metódou riasa na riasu som chodila štvrť roka. S riasami som bola úplne spokojná kým mi po asi šiestom doplnení neopuchli oči. Riasy museli ísť dole. Keď vynechám neskutočnú bolesť, totálne opuchnuté oči a týždenné trápenia, svoje riasy mám kompletne odrovnané! Riasy síce narastú nové, ale už nikdy nebudú ako predtým. Čítala som veľa diskusií a recenzií na predlžovanie rias a nestačila som sa diviť, koľkým babám to urobilo rovnako. Ja teraz berien na tie oči antibiotiká. Po nejakej dobe si každá vypestuje alergiu na nejakú látku v tom lepidle čo používajú, len je to individuálna vec, na každého to pôsobí inak. Úprimne dúfam, že od toho odradím čo najviac žien, pretože to utrpenie či už skôr alebo neskôr za to vážne nestojí!

 8. perfectlashes 28. august 2013 o 10:33

  Nie je to o značke lepidla ani o značke kurzu-každý by mal vyskúšať materiály od rôznych firiem a používať to, čo mu vyhovuje. Musím povedať, že hoci používam jedno z najagresívnejších lepidiel na trhu (vysoké výpary, rýchloschnúci, dlhotrvajúci)-s alergiou som sa stretla iba u jednej klientky (avšak tá mala alergiu na určitú látku v lepidle už skôr). Preto si myslím, že záleží hlavne na množstvo naneseného lepidla a na procedúre (aby zákazníčka výpary ani nepostrehla – to sa mi vždy darilo). Je to teda o zručnosti a učenlivosti štylistky

 9. perfectlashes 28. august 2013 o 10:43

  Osobne som na riasach od tej alebo onej značky lepidiel rozdiel nevidela. Základ je, že po procedúre klientka nesmie cítiť výpary, riasy nesmú nikde zostať zlepené. Štylistka by nemala nechať klientku otvoriť oči ak sa lepidlo ešte neodparilo, inak dôjde k podráždeniu očí. Ak riasy zostanú kdekoľvek zlepené k sebe, budú sa ničiť, rýchlejšie sa vytrhajú aj s cibuľkami. Vytrhnutá cibuľka sa obnovuje až 3 mesiace.