Mihalnicu opatrne ale dôkladne pridržte asi 40 sekúnd | foto: bigboxsave.com

Ako si správne nalepiť umelé mihalnice

Existuje mnoho návodov ako správne nalepiť umelé mihalnice, ale nie všetky sú zrozumiteľné. Prečítajte si týchto sedem jednoduchých a overených krokov, ako urobiť z lepenia umelých mihalníc zábavu s dokonalým výsledkom!

ako si nalepit umele mihalnice

 

 • Prv, než začnete, priložte umelú mihalnicu k oku a zmerajte, či nie je príliš dlhá a zmestí sa na vaše očné viečko. Tým zaručíte, že pri vonkajšom kútiku oka nebudete mať roh mihalnice zvesený alebo vo vnútornom kútiku vás nebude pichať do oka. Ak by mihalnica nesedela, manikúrovými nožničkami skráťte vonkajšie okraje podľa potreby.

Nožničkami skráťte vonkajšie okraje mihalníc... | foto: bigboxsave.com

 • Vezmite oba kraje mihalnice, ohnite ich do tvaru C a takto ohnuté 30 sekúnd podržte. To je najlepší spôsob ako zabezpečiť, že mihalnica bude pekne zakrivená ako tvar očného viečka a zostane tak bez toho, aby sa jej pri nalepovaní zdvíhali rohy. Už len toto opatrenie zaručí, že lepenie umelých mihalníc prebehne bez väčšej námahy.
 • Umelé mihalnice si nasádzajte ako posledné. Make-up, púder, očné tiene, očné linky, to všetko by ste mali mať nanesené skôr, než začnete s lepením mihalníc. Avšak, nie riasenku! Tú naneste úplne nakoniec, až keď máte umelé mihalnice prilepené. Svoje prírodné mihalnice vytočte pomocou klieštičiek na mihalnice. Lepšie splynú s umelými mihalnicami.

Než začnete s lepením mihalníc... | foto: bigboxsave.com

Než začnete s lepením mihalníc... krok 1 | foto: bigboxsave.com

Než začnete s lepením mihalníc... krok 2 | foto: bigboxsave.com

Než začnete s lepením mihalníc... krok 3 | foto: bigboxsave.com

 • Ak máte pevnú ruku, môžete lepidlo vytláčať na pásik mihalnice priamo z tuby. Jednoduchší trik je lepidlo vytlačiť na vatový tampón a mihalnicu po ňom prešuchnúť alebo lepidlo nanášať na pás mihalnice pomocou špáradla. Dôležité je, dať dostatočné množstvo lepidla na vonkajší a vnútorný koniec mihalnice. Zamedzíte nechcenému odlepovaniu. (Dobrá správa je, že lepidlo je dodávané v balíčku s umelými mihalnicami. Zlá správa je, že je väčšinou k ničomu. Ak chcete používať umelé mihalnice pravidelne, investujte do kvalitného lepidla.) Nikdy si lepidlo nenanášajte priamo na očné viečko!
 • Po nanesení lepidla na pás umelej mihalnice počkajte 10 sekúnd a až potom začnite s prilepovaním. Mihalnicu uchopte prstami alebo pomocou pinzety (niektoré sady umelých mihalníc obsahujú aj aplikátory, ktoré uľahčujú ich nalepovanie) a priložte ju do stredu viečka, čo najbližšie k línii vašich rias. Počkajte 5 sekúnd a potom prilepte oba konce do vnútorného a vonkajšieho kútika. Opatrne ale dôkladne pridržte asi 40 sekúnd. Lepidlo po úplnom zaschnutí zostane transparentné, takže sa nemusíte obávať ak kde tu presahuje.

Mihalnicu opatrne ale dôkladne pridržte asi 40 sekúnd | foto: bigboxsave.com

 • Po dôkladnom zaschnutí (lepidlo na viečku je úplne priesvitné) naneste riasenku. Tá umožní, aby vaše mihalnice nádherne splynuli s tými umelými.

Na mihalnice naneste riasenku | foto: bigboxsave.com

Ak vidíte medzeru medzi vašimi a umelými mihalnicami, nemusíte ich hneď odlepovať a lepiť odznova, ale stačí túto medzeru opatrne vyplniť tekutou očnou linkou.

Hotovo :)

Máte skúsenosti s nalepovaním umelých mihalníc? Používate pri lepení umelých mihalníc nejaké zaujímavé triky?

7 komentárov na Ako si správne nalepiť umelé mihalnice

 1. tiez odporucam kupit kvalitne lepidlo. z vlastnej skusenosti. to, co je v baleni je na dve veci :)

  • A kde zoženiem kvalitné lepidlo?

   • ahooj ja som si kupila lepidlo na www.ardell.sk a je to naozvaj kvalitne lepidlo DUO lepidlo na mihalnice.. je sice trochu drahsie ale je fakt vynikajuce a vydrzi mi aj rok ak robim mihalnice len sebe… cinske lepidla ti vyschnu alebo sa vobec nedaju pouzit….

   • odporucila by som ti skor specializovanu predajnu, kde maju veci do salonov – ci uz nechtovych, kadernickych alebo kozmetickych … napr. Tasha, urcite tam kupis aj super lepidlo. s lepidlami v drogeriach su neporovnatelne.

   • Je veľa e-shopov, čo to predávajú. Ardell lepidlá aj mihalnice sú naj, ale sú dosť drahé. Lacnejšie sú potom Lion. Aj tie sú v pohode.

 2. Umelé mihlanice sú super vec. Dávam im prednosť pred momentálne trendy 3D predlžovaním. Nestoja veľa, lepenie nie je zložité, dajú sa použiť viac krát a kedy vy chcete. A neničia oči ani moje mihlanice.

 3. ahoj, nemám vôbec skúsenosti s nalepovaním mihalníc, ale chcela by som s tým začať no bojím sa toho že mi to zničí mihalnice alebo oči. Je to bezpečné? bolí to keď sa odlepujú?