Ako si správne vybrať umelé mihalnice | foto: makeup.allwomenstalk.com

Ako si správne vybrať umelé mihalnice

V čase svojho vzniku boli umelé mihalnice veľmi nákladné na výrobu, preto sa stávali doménou len bohatých a slávnych dám. Dnes už je to celkom iný príbeh. Vybrať si umelé mihalnice je záležitosťou niekoľkých minút, sú bežne dostupné za pár eur v každej drogérii. V rôznych dĺžkach, hustote aj farbe. Ako si správne vybrať medzi toľkými možnosťami? Tu je pár základných pravidiel.

Husté umelé mihalnice

Husté umelé mihalnice | foto: aliexpress.comHusté umelé mihalnice dodávajú očiam hĺbku a dramatický vzhľad. Sú vhodné napríklad na tzv. dymové líčenie očí, ktoré sa hodí najmä na večer a noc. Na internete nájdete mnoho podrobných návodov, ako sa takéto dymové líčenie očí robí, aby ste nevyzerali ako obeť daždivého počasia. Husté čierno-čierne umelé mihalnice sú vhodné na bežné denné nosenie len v prípade, že ste vyznávačkou štýlu emmo alebo gothic. Inak naozaj nie.

Dlhšie a redšie umelé mihalnice

Dlhšie a redšie umelé mihalnice | foto: aliexpress.comDlhšie a redšie umelé mihalnice dodávajú vašim mihalniciam úžasné predĺženie. Sú fajn na bežné nosenie, len treba rátať, že ich dĺžka bude pútať pozornosť. Pokiaľ chcete docieliť práve tento efekt, tak tento typ je určený pre vás. Vyvarujte sa super dlhých mihalníc, ak nechcete vyzerať ako frajerka Bugsa Bunnyho. Umelé mihalnice sa dajú dodatočne skrátiť nožničkami, ale treba si dať pozor, aby ste ich zostrihli na rovnakú dĺžku. Je možné, že budete zarovnávať a zarovnávať a zarovnávať až budú také, že sa ich ani neoplatí nalepovať.

Prekrížené umelé mihalnice

Prekrížené umelé mihalnice | foto: bodyjewelleryshop.comPrekrížené umelé mihalnice dodávajú prirodzený objem. Sú určené pre dámy s riedkymi mihalnicami. Ak si vyberiete primeranú dĺžku, vyčaria vám nádherný plný vzhľad, ktorý pôsobí prirodzene. Sú vhodné pre každodenné nosenie.

Natural look umelé mihalnice

Umelé mihalnice prirodzený vzhľad | foto: bodyjewelleryshop.com
Natural look umelé mihalnice sú tenké a jemné. Slúžia na decentné vyzdvihnutie vašich prirodzených rias. Nie sú ani príliš dlhé, ani príliš tmavé, ani príliš husté. Umožňujú prirodzený jemný vzhľad, sú super na každodenné nosenie.

Umelé mihalnice do vonkajšieho kútika oka

Umelé mihalnice do vonkajšieho kútika oka | foto: ellegirl.comUmelé mihalnice do vonkajšieho kútika oka slúžia na optické zväčšenie očí. Umožňujú vytvorenie tzv. „mandľových očí“. Ak chcete použiť tento typ umelých mihalníc, je nutné namaľovať si aj očnú linku, ktorá zakryje rozhranie na viečku odkiaľ sú umelé mihalnice nalepené.

Samostatné trsy umelých mihalníc

Samostatné trsy umelých mihalníc | foto: instyle.comSamostatné trsy umelých mihalníc zvýrazňujú prirodzenú krivku oka. Trsy sa môžu aplikovať aj ako doplnenie na miestach, kde sú vaše prirodzené mihalnice redšie alebo chýbajú. Výhodou je, že si sama regulujete počet nalepených trsov a tým aj výslednú hustotu mihalníc. Nevýhodou je zložitejšia aplikácia, pretože trsy sa musia dôkladne po jednom vlepovať medzi vaše prirodzené mihalnice. Výsledný efekt však za tú námahu určite stojí.

To je šesť základných typov umelých rias, pomocou ktorých si dokážete sama doma vytvoriť zvodný pohľad. Všetko, čo potrebujete je vybrať si správnu sadu umelých mihalníc, trpezlivosť a trocha zručnosti.

7 komentárov na Ako si správne vybrať umelé mihalnice

  1. Lepím si mihalnice už niekolko rokov a nemožem si to vynachváliť. Začínala som s klasickými a teraz používam trsy. Pred spaním si ich pekne odlepím a nemsím sa báť že sa mi v noci povykrúcajú. Ségra si dala 3D mihalnice a každé ráno ich má vykrútené do všetkých svetových strán jak starý foter obočie :) :) :) To je pohlad. Ja už mám svoje pekne nalepené, stojím obutá pri dverách, že ideme a ona tie svoje furt dáva “do richtiku” :) :) :) :)

  2. Pekna stranka :-)

  3. a nemozu umele mihalnice vytrhat vlastne alebo nejak poskodit rast mihalnic??

    • ked si kupis tie v celku na pasiku tak urcite nie, lebo sa lepia tesne nad mihalnice. nemusis sa vobec bat

  4. Umele mihalnicky su super.

  5. Také husté a dlhé čo niektoré baby nosia by som na oči nedala. Na kilometre to kričí lacnotou a falošnosťou. Asi si neuvedomujú že vypadajú jak šlapky.

    • aj hlupa reč je reč moja pekna!!PS: možno by si mala aj ty občas tak vyzerat a nemala by si take depky!!!!