procedúra 3d predlžovania mihalníc | chasingelixir.com

Najzávažnejšie a najčastejšie chyby pri predlžovaní mihalníc

Čo musíte vedieť pred tým, ako si dáte urobiť 3D predĺženie mihalníc?! Aké sú varovné príznaky, že vaše 3D predĺženie mihalníc je riadne sfušované? Odhaľte najzávažnejšie a najčastejšie chyby, ktoré sa robia pri 3D predlžovaní mihalníc.

procedúra 3d predlžovania mihalníc | chasingelixir.com

Možno budú vaše 3D predĺžené mihalnice na prvý pohľad vyzerať dobre, ale len do času, až opadne eufória z bohatého závoja dlhých mihalníc za super výhodnú akciovú cenu a začnete si uvedomovať, že vás niečo ťahá, štipká, svrbí, že nemôžete poriadne žmurknúť a viečka máte ako z olova.

zlepené mihalnice | benoni.olx.co.za

Toto sú varovné príznaky, že niečo nie je v poriadku:

 • Lepidlo sa dotýka jemnej kože na očných viečkach.

lepidlo sa dotýka kože | salongeek.com

Lepidlo sa nikdy nesmie dotýkať kože! Je to závažná chyba, ktoré môže bolestivo podráždiť oči alebo viesť k nepríjemným alergickým reakciám.

chybne nalepené 3D lashes | heightsmassage.com

Nedajte si nahovoriť, že podráždenie očí, prípadne jemná alergická reakcia sú pri 3D predlžovaní mihalníc v poriadku. Nie sú! Ak je 3D predlžovanie mihalníc robené správnym spôsobom s kvalitným a zdravotne nezávadným lepidlom, nič také ako bolestivé podráždenie očí nemôže nastať. Po profesionálnom 3D predlžovaní mihalníc nebudú vaše oči začervenané, nebudú páliť ani svrbieť. (Ak máte veľmi citlivé oči alebo trpíte očnými alergiami, 3D predlžovanie mihalníc nie je nič pre vás.)

 • Zhluky veľkého množstva lepidla sú prichytené nahusto na viacerých mihalniciach.

zhluky lepidla na 3D predĺžených mihalniciach | facebook.com

Ak vám v salóne budú chcieť urobiť 3D predlžovanie mihalníc takýmto spôsobom, berte nohy na plecia! V žiadnom prípade si nenechajte nahovoriť, že to tak má byť. Ak budú na vaše otázky argumentovať, že to tak robia odjakživa a že si nikto nesťažoval, rýchlo preč!

3D mihalnice lepené v chumáčoch | mklashes.co.uk

Ak už máte takýto „závoj“ umelých mihalníc, verte, že nie na dlho. Za krátky čas to vaše prirodzené mihalnice vzdajú, nakoľko sú príliš preťažené množstvom lepidla a veľkou váhou umelých mihalníc.

chybne robené 3D mihalnice | lashdesign.com.au

Nie je výnimkou, že pri takto sfušovaných 3D predĺžených mihalniach budete mať neskutočné bolesti len čo sa s nimi jemne dotknete napríklad vankúša alebo uteráku.

 • Nalepenie príliš dlhých mihalníc alebo príliš hrubých mihalníc.

XXL dlhé mihlanice vyzerajú naozaj veľmi gýčovo. Už z ďaleka kričia „sme umelé“. Mega-ulta-dlhé 3D predĺžené mihlanice sú až príliš veľkou záťažou pre vaše prírodné mihalnice. To znamená, že vám vypadnú podstatne skôr, než keby ste mali urobené 3D predĺženie v rozumnej dĺžke. Budete nútené chodiť na dopĺňanie častejšie, čo vás bude stáť nemalé peniaze a po určitom čase takéhoto namáhania prírodných mihalníc môžete skončiť s trakčnou alopéciou mihlaníc – vypadávanie súvisiace so zaťažovaním.

chybné 3D predlžovanie mihalníc | yelp.com

 • 3D predlžované mihalnice sú lepené na dvoch a viac prírodných mihalniciach.

Nedodržiavanie zásadného pravidla 3D predlžovania mihalníc – lepenia „riasa na riasu“ vedie k chaotickému konečnému vzhľadu 3D predĺžených mihalníc a v neposlednej rade závažným problémom.

sfušované 3D mihalnice | lashdesign.com.au

3D predlžovanie mihalníc si vyžaduje značnú dávku trpezlivosti a zručnosti, inak to dopadne katastrofálne.

hnusne urobené 3D mihlanice | lashdesign.com.au

Správne 3D predlžovanie mihalníc sa robí systémom – jedna individuálna umelá mihalnica prichytená na jednu prírodnú mihalnicu! Nevyhnutnosťou je lepený spoj dôkladne vysušiť, inak sa jednotlivé predĺžené mihalnice budú zlepovať do chumáčov.

zle predlžené mihlanice | lashdesign.com.au

zle predlženie | lashdesign.com.au

Pretože každá prírodná mihalnica rastie rozdielnou rýchlosťou, začnú vás nepríjemne svrbieť oči a skončí to tak, že si oči budete šúchať a žmoliť až pokiaľ mihalnice nevytrhnete. Namiesto nádherných dlhých mihalníc vám zostanú na viečku nepekné „fugy“. V týchto nevzhľadných prázdnych miestach prírodné mihalnice buď úplne chýbajú alebo sú zlomené.

3d lashes - vypadané | lashdesign.com.au

Máte dve možnosti – buď si dáte mihalnice dorobiť alebo odstrániť. Ak ste sa rozhodli pre prvú možnosť – opätovné vyplnenie medzier pomocou 3D predĺženia mihalníc, odporúčam zájsť do naozaj profesionálneho salónu, kde dokážu urobiť 3D predĺženie aj na veľmi kratučkých prírodných mihalniciach.

3d mihalnice | yelp.com

Ak ste sa rozhodli pre druhú možnosť – úplné odstránenie a následnú regeneráciu prírodných mihalníc, odporúčam zájsť do naozaj profesionálneho salónu, kde vám zle predĺžené mihalnice šetrne odstránia. Počítajte s tým, že vaše prírodné mihalnice budú vyzerať podstatne horšie, než pred 3D predlžovaním mihalníc.

zdevastované mihalnice | lashdesign.com.au

Ak máte na očiach niektoré z vyššie spomínaných sfušovaných 3D predĺžení mihalníc, neváhajte a dajte si ich čo najskôr odstrániť. Takto dokopy polepené prírodné mihalnice držia expirovanú mihalnicu vo vlasovom folikule a to bráni rastu novej mihalnice. To spôsobuje, že sa správne neobnovuje prirodzená línia rias. Jednoducho povedané, mihalnica, ktorá má vypadnúť nevypadne a zaberá miesto novo rastúcej, čo v konečnom dôsledku znamená, že zostanete úplne bez mihalníc.

19 komentárov na Najzávažnejšie a najčastejšie chyby pri predlžovaní mihalníc

 1. Som totálne nasraná. Predvčerom som si dala spraviť mihalnice. Mám to presne tak, ako na tej tretej fotke v článku. Stáli ma 30 ečiek. A teraz čo?

 2. chcela som si dať predĺžiť mihalnice. obovolala som 7 salónov. podľa varovania z predchádzajúceho článku som sa opýtala, kde sa školili. nikde mi to nechceli prezradiť. teda až na jednu kozmetičku. tá mi povedala, že sa to naučila sama z videí na youtube :)

  • Tak to si má zaskočila mna skolili 2dni a to bez anatomie oka pretože som zdravotna sestra 6 r. prax stalo má to viac ako 1500 EUR,kvalitne mihalnice a zaklad je lepidlo. Lepim viac ako 2 roky ale stále robím nový set 2hodky,radšej sa s tým vyhral nech to pekne vyzerá.radsej si zaplat drahšie mihalnice ale určite si vypočuť výklad ak sú kvalitne bude ti vysvetľovať z čoho sú mihalnice, aké dĺžky,hrúbku,farba atd. čo obsahuje lepidlo aspoň ja to tak robím .

   • Mozem sa opytat ake pouzivate riasy a lepidlo? Potrebujem nejaku kvalitnu znacku

   • Ja chodim na mihalnice uz rok. Posledne mi napuchli viecka a neviem z coho. Zeby zmenila lepidlo ?

    • Opytaj sa jej. Je to dost pravdepodpovne. Alebo pouziva rovnake lepidlo, ale mozno vyrobca zmenil ingrediencie. Dnes treba ratat zo vestkym a radsej preverit. Mne tak zmenili obsah kremu a ten, co mi sedel mi zrazu robil ekzem a hla, vyrobca vymenil poradie zloziek a nejake tie chemikalie pridal, takze uz ho nekupujem.

 3. Nosila som pol roka predlžovane riasy. Musela som chodit každé dwa týžne na doplňačku, ale to imi až tak newadilo.Neboli drahe, takže w pohodičke. Ale už na to nemam čas, takže teraz už nehcodím, mám swoje prirodné riasi. Ale wšimlas om si, že mi začali dost wypadávať.sú to 3mesiace a moje riasy ešte stále niesu ako predtím. asi budem musieť investovať do nejakého príprawku, ael bo čo.

  • je možne že už nikdy nebudeš mať také kvalitné mihalnice ako pred tým. to je jedno z rizika. možo by sa to dalo prirovnať že keď si vytrhávaš na obočko dlhý čas do nejakého tvaru, tak ked si ho chceš nechať zarásť, niekde vôbec nerastie, alebo majú chlpky mizernú kvalitu sú svetlučke a tenke. môj názor

 4. Stupídna móda….. :) :) :)

 5. Mnoho slečen a žen si za to můžou samy. Bohužel živnostenské úřady povolují dělat prodložení řas kdekomu a jelikož je moje dcera kosmetička denně se setkává s takhle zničenými řasami. Nikde jinde ve světě není ani možné dělat tento obor bez obdorných škol, ale tady mají zelenou rychlokvašky, které to dělají za kurzovné.

 6. Tu si môžte pozrieť kde robia na Slovensku profesionálne predlžovanie mihalníc certifikovanými stylistkami. diamondlashes.cz/cs/certifikovane-stylistky/#kraj_15

 7. som bývalá majiteľka predĺžených rias. Mala som metódu Xtreme Lashes, mala som to asi 1,5 roka. Prvé predĺženie bomba, veľa ľudí mi chválilo moje dlhé riasy, ale akonáhle som bola asi tak na 3.prodlžku, tak to držalo čím ďalej tým menej. Ráno som sa budila a riasy nachádzala na vankúši. Na doplnky som chodila každých 14dní, pretože som neznášala, keď som mala niekde trochu medzeru.
  Takže aby som to zhrnula, riasenka, byt najkvalitnejšia, také riasy nikdy nevytvorí, ale ja už by som do toho nešla. Po zložení mojej riasy boli v šialenom stave.

 8. najlepšiu skusenosť mám s Dity pohodová kočka čo robí precíznu robotu, vydrzali mi 7 týždnou na fb je tuším 3ditylashes…

 9. Ahojte,
  dala som si robiť umelé mihalnice a myslela som si aké to mám super lebo som si o tom nič nezisťovala. Robila mi ich známa čo mi robí aj nechty a myslela som si, že mi povedala všetko potrebné. Po troch týždňoch mi vypadali ale aj s mojimi. Vyzerám strašne. A veľmi ma bolia celé viečka .. Neodporúčam ísť k niekomu kto s tým len začína alebo nemá potrebnú prax a môže byť aj certifikovaný …

  • Majka, vitaj v klube :) Tiež som bola bez mihalníc vinou nekvalitne urobeních umelých mihalnic. Vďaka Bohu mňa aspoň tak veľmi neboleli viečka. ALe inak je to strašné :( Ja som sice pred predlžením hľadala nejaké infošky na nete, ale všade bolo len jak je to super. Väščina to boli reklamne články, tak čo sa divím, že.
   Takže aj keď už s krížkom po funuse, dík za túto stránku, baby, ktoré premýšlajú nad predĺžením si tu najdu veľa dobrých infošiek, nielen kecy jaké je to super ale aj že sa to musí vedieť robiť!!!

 10. dobre skusenosti s mihalnicami v Ba na FB ju najdete pod 3Dmihalnice BA-Ruzinov, ma tam fotky vlastnej prace a aj nejake rady a upozornenia..

 11. Nikdy v zivote v CRYSTAL SALON KVP,,,,,NAD BILOU,,,,,,V ZIVOTE,,,,NEKVALITNA,,,,NEODPORUCAM