Christina-Aguilera umelé riasy | artswallpapers.net

Ako dlho naozaj vydržia 3D mihalnice?

Nenechajte sa nachytať sľubmi na „trvalé“ 3D mihalnice alebo 3D predĺženie, ktoré vydrží bez dopĺňania viac ako dva mesiace. Tu sú overené fakty o trvácnosti 3D mihalníc.

Ako dlho vydržia 3D mihalnice?

3D mihalnice spravidla vydržia okolo 8 až 12 týždňov. Ich hustota bude klesať zarovno s vypadávaním vašich prírodných mihalníc, takže stratíte 12 až 15 mihalníc každé dva až tri týždne. V profesionálnych salónoch nielenže dopĺňajú chýbajúce 3D mihalnice, ale vymieňajú za nové aj tie, ktoré nesedia správne.

ako dlho vydržia 3D riasy | google.com

Na výdrž 3D mihalníc má vplyv viacero faktorov, zásadné sú najmä tieto štyri:

1. Aké ste si vybrali 3D umelé mihalnice

Príliš hrubé a príliš dlhé semipermanentné mihalnice neprimerane zaťažia vaše prírodné a tie budú mať tendenciu skôr vypadávať. Profesionálna lash štylistka vám poradí a správne nakombinuje z množstva dĺžok, hrúbok a zakrivení. Správne urobené 3D mihalnice by ste mali vidieť, ale nie cítiť. Menej je niekedy viac, preto si vyberte vzhľad 3D umelých mihalníc múdro.

3d semipermanentné riasy | google.com

2. Ako sa staráte o svoje 3D predĺžené mihalnice

Pre predĺženie životnosti 3D mihalníc je nutné vyhnúť sa kozmetike na báze olejov. Odporúča sa používať špeciálne prípravky, ktoré nenarúšajú lepidlo, ktorým je semipermanentná mihalnica prilepená. Aj prílišné mechanické zaťažovanie mihalníc je častou príčinou ich krátkej životnosti. Zabudnite teda na klieštičky na vytáčanie mihalníc, šúchanie očí pri zobudení alebo pri umývaní. (Ak preferujete spanie len na jedenej strane s tvárou na vankúši, na tej budú mihalnice vypadávať skôr.)

za ako dlho vypadnú prelžené mihalnice | google.com

3. Aký je životný cyklus vašej prírodnej mihalnice

Ak vám vlasy a nechty rastú rýchlo, potom je veľký predpoklad, že máte rovnako rýchly cyklus vypadnutia a obnovenia prírodných mihalníc. Môže sa teda stať, že vám 3D predĺženie mihalníc nevydrží tak dlho, ako niekomu, koho rastový cyklus je pomalší. Pretože je ťažké určiť, v akom cykle sa nachádza vaša prírodná mihalnica, môže sa stať, že vám 3D umelé mihalnice začnú vypadávať len pár dní po nalepení. Každý deň môže vypadnúť aj 5 mihalníc. V začiatkoch je to často bez povšimnutia, nápadnejšie je vypadávanie vtedy, ak máte 3D mihalnice výrazne dlhé, tmavé alebo hrubé.

vypadávanie 3d rias | paulaschoice.com4. Aký je váš životný štýl a kde pracujete

Ak pracujete niekde, kde je teplo alebo para (kuchyne, reštaurácie, plavárne a pod.) 3D mihalnice vám vydržia podstatne kratšiu dobu, ako niekomu, kto pracuje v klimatizovanej kancelárii. Rovnako ak často chodíte do sauny, plávať alebo často športujete, potíte sa a často ste nútení sa umývať si tvár alebo sa sprchovať, negatvíne to ovplyvňuje trvácnosť 3D mihalníc.