Alergická reakcia na lepidlo 3D riasy | dailymail.co.uk

3D predĺžené mihalnice ju takmer pripravili o zrak

Žene, ktorá utrpela extrémnu alergickú reakciu pri 3D predlžovaní mihalníc povedali v salóne:  „Odstráňte si ich sama!“ Prečítajte si odstrašujúci prípad 3D predlžovania mihalníc, ktorý zarezonoval zahraničnými médiami.

 Alergická reakcia na lepidlo na umelé mihalnice | dailymail.co.uk

Angličanka Jane Rolfe sa rozhodla pre 3D predĺženie mihalníc. V kozmetickom salóne jej pred predlžovaním mihalníc „zabudli“ urobiť test na prípadnú alergiu na lepidlo aj napriek tomu, že lash štylistke oznámila, že si necháva predlžovať 3D mihalnice úplne prvý raz.

Nasledujúce ráno po 3D predlžovaní mihalníc sa Jane zobudila s neznesiteľnou bolesťou. Pokožka okolo očí bola plná mokvajúcich pľuzgierov, ktoré sa rozširovali po celej tvári a oči mama podliate krvou. Jane mala veľmi ťažkú alergickú reakciu na lepidlo, ktoré bolo použité pri 3D predĺžení mihalníc. Na tvári mala výrazné bolestivé pľuzgiere. Vrátila sa do salónu, kde jej bolo povedané, že takáto reakcia je bežná a za pár hodín odznie.

Jane pre Daily Mail uviedla: „Celý zážitok bol otrasný. Môj lekár, ktorého som nakoniec musela navštíviť, mi odporučil, aby som sa vrátila do salónu a požiadala o okamžité odstránenie. Lash štylistka, ktorá mi mihalnice predlžovala tam nebola a jej kolegyňa sa mi snažila odstrániť mihalnice pomocou nejakého rozpúšťadla. To už som plakala od bolesti. V salóne mi teda povedali, že mám ísť domov a pokúsiť sa odstrániť predĺžené mihalnice sama. Trvalo mi takmer päť hodín, než som pomocou vazelíny, mydla a vody mihalnice odstránila. Bolo to nesmierne bolestivé. Nezostali mi ani moje prírodné mihalnice.“ 

Jane Rolfe 3Dmihalnice alergická reakcia na lepidlo | dailymail.co.uk

Nasledovala niekoľko týždňová  liečba pomocou steroidov a antihistaminík, ale aj po týždňoch liečby Jane stále trpela  bolesťami očí. Preto musela navštíviť Moorfields Eye Hospital v Londýne, kde jej museli predpísať špeciálne lieky.

Táto masívna alergická reakcia spustila u Jane celoživotnú neznášanlivosť aj na bežné domáce lepidlá. Kozmetický salón odmieta niesť zodpovednosť a poisťovňa odmieta vyplatiť náhradu škody. Jediná šanca, ako Jane získa odškodnenie, je podanie žaloby.

Janin príbeh je varovaním pre každého, kto si chce dať predĺžiť mihalnice, aby trval na vykonaní testu lepidla aj v prípade, že to znamená určité zdržanie.

Nie u každého 3D predlžovanie mihalníc musí spôsobiť alergickú reakciu. Faktom však zostáva, že ak už ju raz spôsobí, dôsledky môžu byť veľmi vážne. Preto si dobre rozmyslite, či a čím si dáte svoje oči skrášliť.

3 komentárov na 3D predĺžené mihalnice ju takmer pripravili o zrak

  1. alžbeta.t. 6. marec 2013 o 16:09

    To je hrozné!!! Chúďa ženská.

  2. Nechápem nač si to dávala robiť, ked vedela že je na lepidlo alergická. A ked zabudla na to kozmetička, mala ju sama poškodená upozorniť že je alergička. A už vobec by som si nedala nič robiť z lepidlom a vôôôbec nie na oči , kedže sú najcitlivejšie. Ale na chybách sa človek učí..

    • Laura94, veď ona nevedela že je alergická. V článku je písané že si dávala predlžovať riasy prvý krát tak nemohla vedieť či je alebo nie je alergická. Ide o to že jej kozmetička mala urobiť test na alergiu lebo si to išla dávať robiť prvý krát.
      Tiež by som si nedala babrať v blízkosti očí s lepidlami a ostrými pinzetami. To mi za to nestojí.