4 spôsoby, ako si predĺžiť a posilniť mihalnice | google.com

4 spôsoby, ako predĺžiť a vyživiť mihalnice

Pevné zdravé prírodné mihalnice sú základom dlhotrvácneho 3D predĺženia mihalníc. Ak sú prírodné mihalnice krátke a slabé, alebo sa potrebujú spamätať po šialenom 3D predĺžení, mám super tipy na regeneráciu a rast mihalníc. Jednoduché a zaručene účinné.

aký je rastový cyklus mihalníc

Kvalitu mihalníc ovplyvňuje nielen vek a zdravotný stav, ale aj zlé zaobchádzanie, nedostatočná starostlivosť a nekvalitná kozmetika. Ľudské mihalnice aktívne rastú iba 30 až 45 dní, a to je hlavný dôvod, prečo nedorastajú do takej dĺžky ako vlasy. Ako rýchlo a do akej dĺžky mihalnice narastú závisí od dĺžky rastovej fázy mihalnice. Biologicky danú dĺžku rastovej fázy nie je možné jednoducho zmeniť, existujú však viaceré spôsoby, ktoré dokážu rast a kvalitu mihalníc výrazne zlepšiť.

1. Zaobchádzanie

Najjednoduchšie, čo môžete spraviť pre svoje mihalnice je zaobchádzať s nimi opatrne. Nadmerné natáčanie, žiadne alebo nešetrné odličovanie, hranie sa s mihalnicami alebo ich popoťahovanie máva za následok ich vypadávanie. Takéto neustále zaťažovanie môže dokonca trvalo oslabiť a poškodiť folikuly.

klieštiky na mihalnice

Mihalnice zaťažujte čo najmenej, ak „musíte“ používať klieštiky na natáčanie mihalníc, nevyvíjate na ne veľký tlak, a samozrejme používate kvalitnú riasenku a očnú linku.

2. Oleje

Olejová kúra na mihalnice je dávno overená vec, ale chce to naozaj pravidelnú aplikáciu aspoň mesiac, aby boli viditeľné výsledky. Najlepšie oleje na regeneráciu a rast mihalníc sú: ricínový, kokosový a olivový. (Účinnosť je presne v tomto poradí.)

ricínový, kokosový, olivový olej na mihalnice

Stačí naniesť pomocou čistej kefky zo starej riasenky alebo vatovou tyčinkou na mihalnice od korienkov a nechať pôsobiť celú noc. Pre zefektívnenie pridajte do oleja aj pár kvapiek vitamínu E. Ak máte príliš krehké mihalnice alebo mihalnice, ktoré sú poškodené alebo suché, olejová kúra je to pravé. Výborný je tento domáci olejový kondicionér na mihalnice.

3. Vitamíny

Pravidelné užívanie vitamínov priaznivo ovplyvní kvalitu a rast mihalníc. Väčšinou platí, že vitamíny, ktoré sú určené na rast vlasov, priaznivo pôsobia aj na rast mihalníc. Základom by mal byť biotín. Neuškodí, ak pridáte zinok, kalcium, vitamíny skupiny b a v neposlednom rade omega 3 mastné kyseliny. Vitamínmi podporované folikuly vedia produkovať dlhšie a zdravšie mihalnice.

4. Sérum

Ak ste už vyskúšali všetko a nemalo to u vás očakávané výsledky, ostáva vyskúšať niektorý z komerčných prípravkov pre aktiváciu rastu mihalníc. Na trhu je množstvo prírpavkov na rast mihalníc, treba však rátať, že kvalitné patentované séra budú drahé. Vystríhajte sa však prípravkov primárne určených na liečbu glaukómu!

S produktom na posilnenie mihalníc prišla aj americká firma Latisse. Výrobok sľubuje takmer nemožné: o 25 % väčšiu dĺžku, o 106 % hustejšie a o 18 % tmavšie mihalnice. Pravdou však je, že prípravok má množstvo vedľajších účinkov: silné dráždenie očí, začervenanie, svrbenie, stmavnutie očného viečka, či dokonca zmenu farby oka… A ak prestanete sérum používať mihalnice sa vám po istom čase vrátia do pôvodného stavu, v horšom prípade začnú vypadávať.

Prípravok by som neodporúčala, ale podarenú paródiu na reklamnú kampaň si určite pozrite.

6 komentárov na 4 spôsoby, ako predĺžiť a vyživiť mihalnice

  1. Klieštiky na natáčanie a ešte tie nahrievacie by som nepoužívala.Natočenie nevydrží a zbytočne sa ničia mihalničky.

    • ja kliestiky tiez uz nepouzivam. zda sa mi to zbytocne. vytocenie naozaj nevydrzi velmi dlho. to uz radsej trvalu na mihlanice ked tak. iva

  2. Ricinovy olej je na mihalncie super.

    • Dobrý deň chcem sa opýtať či ešte pred tým nepoužívala aj tie 2 oleje. Ďakujem

  3. Kočky, ak máte poškodené a krátke mihalnice, určite Vám pomôže prípravok na podporu rastu mihalníc a obočia HAIRPLUS. Tu je najlacnejší: https://www.facebook.com/zoue.ke/photos/a.668241979887547.1073741829.353372238041191/1004555359589539/?type=1&theater

  4. Mne osobne kliestiky nenicia mihalnice, nevypadavaju ani nic podobne. A efekt z nich mi vydrzi cely den niekedy aj noc ked idem niekam navecer. Staci pouzivat spravnu spiralu na udrzanie toho efektu. Ricinovy olej som pouzivala a stale pouzivam, je vazne vyborny na rast akurat na tie vysledky sa velmi dlho caka. No odporucam!